top of page

Tėvai ant kurių nevalia pykti

Kad ir kokiomis problemomis prasidėtų konsultacijos, visada paliečiama ir šeimos, kurioje užaugote tema. Neabejotinai tėvų pasirinktas auklėjimas, suteiktas saugumas ir rūpestis turi įtakos mūsų tolesniam prisitaikymui daugelyje gyvenimo etapų.


Vis dėlto ne visi tėvai perteikia mums teigiamą patirtį. Labai dažnai vaikams tenka išgyventi nerimą, liūdesį, nepasitikėjimą savimi. Konsultacijose klientai su skaudžiais vaikystės išgyvenimais yra linkę į negatyvumą, baimes rinktis, savęs nuvertinimą ir didelį kaltinimą.

Puikiai žinome, jog mūsų kultūroje apie tėvus, ypatingai mamą kalbėti neigiamai yra nevalia. Todėl klientai visą kaltę dėl žalojančių tarpusavio santykių su tėčiu ar mama linkę prisiimti sau. Konsultacijose siūlau jiems pažvelgti į tėvus nusimetus „šventumo“ skraistę, pažinus savo tikruosius išgyvenimus patirtus šeimoje. Svarbu suprasti, jog, kad ir koks buvo jūsų elgesys vaikystėje, nenusipelnėte pažeminimo, atstūmimo, skaudinimo. Jau būdami suaugę jūs neturite visada įtikti savo tėvams, elgtis pagal jų norus ir laukti jų palankumo. Nesate kalti, jog tėvai jūsų nepastebėdavo, nesuteikdavo palaikymo, skaudindavo. Atiduokite neteisingas „etiketes“ apie save, skaudžius žodžius savo tėvams.

Natūralu, jog prisilietus prie santykių su mama ar tėčiu nuoskaudų apims sielvartas ir pyktis. Šie jausmai labai normalūs, nebeslopinkite jų. Išdrįsę nebebėgti nuo savo jausmų galėsite patys spręsti kokio santykio su tėvais norite dabar, išdrįsite apsaugoti save nuo psichologinio smurto.

Profesionali psichologinė pagalba. Psichologinės konsultacijos internetu.

Galite susisiekti telefonu: 8 63921143 arba el. paštu: klauskite@psichologeindre.lt.

21 views0 comments

Comments


bottom of page